Newsy i porady

Koniec z zagrożeniem awarii w chlewni!

Newsy i porady

trzoda chlewna chlewnia

Hodowcy trzody chlewnej, posiadający więcej niż jeden budynek w swoim gospodarstwie mogą mieć problem z kontrola wszystkich parametrów danej chlewni bez pochłaniania dużej ilości czasu. Zwłaszcza, gdy budynki są od siebie oddalone.

Dlatego proponujemy naszym klientom system marki SKOV o nazwie FarmOnline. Jest to niezastąpione narzędzie, bez którego – po wypróbowaniu – ciężko funkcjonować.

Z FarmOnline można korzystać równocześnie na wielu urządzeniach – komputerze stacjonarnym, laptopach i telefonach przy połączeniu internetowym. Za pomocą oprogramowania FarmOnline hodowca może natychmiast zmienić ustawienia w chlewni, nawet, gdy nie ma go w pobliżu. W razie alarmu producenci mogą zareagować szybko i skutecznie. Natychmiastowe działanie zapewnia dobrostan zwierząt oraz pozwala zaoszczędzić na ewentualnych stratach w produkcji.

Program jest przyjazny użytkownikowi i intuicyjny Dzisiejsze kontrolery ferm są często zaawansowane technologicznie i zapewniają różne możliwości ustawień. Z FarmOnline wszystkie odchylenia od zaplanowanej strategii są wyraźnie widoczne, dzięki czemu producent w łatwy sposób może kontrolować sytuację we wszystkich budynkach.

Dzięki FarmOnline producent ma możliwość importowania własnych zdjęć budynków, projektów ferm i kojców uwzględniając wysoką jakość grafiki w programie. Tak zwane hotspoty mogą być dodane do zewnętrznego widoku, aby pokazać najważniejsze informacje wnętrza budynku np. temperatura czy alarmy. Dodawanie grafik na każdym poziomie (ferma, budynek, kojec) ułatwia nawigację w programie umożliwiając szybkie wykrycie wszystkich odchyleń.

System FarmOnline umożliwia także wyświetlenie kluczowych wartości, alarmów i stanu budynku dla całej fermy i poszczególnych kojców w formie tabeli. To producent decyduje, które wartości powinny znajdować się w widoku ogólnym. Łatwy dostęp do danych System FarmOnline pozwala ustawić kluczowe wartości temperatury, wentylacji, wilgotności, chłodzenia czy ogrzewania powietrza. W przejrzysty sposób ma możliwość ich kontrolowania na wyświetlaczu, który również może być dostosowany do jego potrzeb.

Niezwykle przydatna funkcja historii klimatyzacji w programie FarmOnline pozwala na przechowywanie danych do pięciu lat. Kilka kryteriów wyszukiwania pozwala szybko znaleźć i wyświetlić wymagane dane w formie wykresów.

Istnieje możliwość instalacji aplikacji FarmWatch, która jest stosowana przy produkcji tuczników i daje możliwość stałego monitorowania zużycia wody w tuczarni. System zapisuje dane o zużyciu wody w każdej godzinie i informuje producenta o wszystkich odchyleniach od zmiennej poprzez wysłanie wiadomości SMS oraz informacji na wyświetlaczu komputera klimatycznego. Natychmiastowa reakcja umożliwia wcześniejsze wykrycie chorób, co przełoży się na szybszą identyfikację chorób i ich skuteczniejsze leczenie.

Kontrola nad fermą za pomocą smartfonu Dostęp do Internetu to wszystko, czego potrzeba, aby kontrolować swoją fermę poprzez telefon. Dzięki aplikacji FarmOnline masz dostęp do danych z każdego zakątka świata. Umożliwia to producentom wgląd w dane mikroklimatyczne oraz alarmy, a tym samym ogranicza do minimum ryzyko strat w razie awarii systemu.

Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android, iPhone oraz Windows Phone.

Chcesz mieć taki system? Skontakuj się z nami: sklep@twojaferma.pl, tel. 604 941 974

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *