Wykonujemy projekty "POD KLUCZ" i dodatkowo serwisujemy 24h na dobę!

Wydaje się proste, choć wcale tak nie jest. Oddać obiekt to jedno, a sprawić, aby spełniał najbardziej rygorystyczne wymogi zootechniczne i aby zapewniał optymalny, komfortowy klimat dla żywego inwentarza przez cały rok – to drugie.

Brojlernie powinny się wyróżniać dobrą ciepłochronnością, skuteczną ochroną przed wilgocią oraz intensywną wentylacją. Wyposażenie natomiast ma ułatwiać zadawanie paszy i wody, energooszczędne ogrzewanie, oświetlenie i wentylację, a także, w razie potrzeby, schłodzenie wnętrza kurnika.

Wiele czynników wpływa na produktywność zwierząt gospodarskich. Nowoczesna i wydajna produkcja drobiu wymaga całościowego przeglądu i stworzenia optymalnych warunków dla zwierząt od momentu ich pojawienia się w fermie.

Tworząc odpowiedni mikroklimat w budynkach inwentarskich, dostosowujemy je do obecnych standardów. Zajmujemy się także modernizacją obiektów, które przestały być rentowne.

Po każdym montażu wykonujemy rozruchu instalacji. Serwisujemy bezpłatnie zamontowany przez nas sprzęt przez rok od odbioru technicznego robót, a następnie wykonujemy serwisy posprzedażowe wszystkich urządzeń zainstalowanych w budynkach hodowlanych. Prowadzimy stałą sprzedaż wszystkich części zamiennych do zamontowanych urządzeń.

Gwarantujemy serwis on-line 24 godziny na dobę.

PAMIĘTAJ:

Komfortowy mikroklimat diagram
  • Czas realizacji

    Procedura uzyskania pozwolenia na budowę trwa średnio rok. Budowa obiektu, od momentu uzyskania pozwolenia, trwa od trzech miesięcy do pół roku w systemie tradycyjnym oraz zaledwie kilka tygodni w systemie zabudowy tunelowej.

  • Koszty

    Dla każdej inwestycji wykonujemy indywidualną wycenę. Koszt wyposażenia kurnika zależy od jego wielkości i kubatury oraz technologii wyposażenia.

Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak wyposażyć nowy kurnik? KLIKNIJ

Z czego składa się Twoja Ferma? 

Nasze rozwiązania zarządzania klimatem zapewniają większą kontrolę oraz wyższe przyrosty…

Warunki świetlne panujące wewnątrz hali produkcyjnej brojlerów wpływają na rozwój i produkcyjność zwierząt…

Podobnie jak chłodzenie i wentylacja, ogrzewanie to kluczowy parametr do stworzenia maksymalnych osiągnięć w produkcji drobiu…

Komfort cieplny jest podstawową sprawą, na którą powinni stawiać producenci drobiu, którym zależy na maksymalnych przyrostach…

Halę dla brojlerów trzeba wyposażyć w taką ilość sprzętu do karmienia i pojenia, aby wszystkie ptaki miały do nich swobodny dostęp w tym samym czasie…

Gospodarka wodna jest bardzo ważna dla zdrowego stada. Zdrowe kurczęta piją coraz więcej wody każdego dnia i mają dobry apetyt…

Silosy paszowe posiadają dno w kształcie stożka, który gwarantuje szybki rozładunek dawki za pomocą siły grawitacyjnej…

Sercem fermy jest komputer sterujący wszystkimi systemami – światłem, wentylacją, ogrzewaniem, zadawaniem paszy i wody oraz pomiarami parametrów panujących na hali…

Już na etapie budowy trzeba zachować restrykcyjne wytyczne, które w późniejszym czasie nie będą powodem uciążliwych problemów. Ważnym elementem budowy jest także posadzka, która musi być odpowiednio mocna, ale i odporna, zarówno na odchody, jak i na środki dezynfekcyjne stosowane po każdym cyklu produkcyjnym. Innym ważnym elementem jest odpowiednia izolacja ścian i dachu. Przedstawimy Ci najlepsze rozwiązania w tym zakresie.

Nie da się ukryć, że wentylacja jest kluczem do sukcesu dobrej hodowli. Z powodu  wysokiej obsady w kurnikach, systemy wentylacji muszą być bardzo wydajne. Aby obniżyć temperaturę powietrza, które wpada do wnętrza, można zastosować dwa systemy – wysokociśnieniowy system schładzania lub Pad-Cooling oraz dwojakie rozwiązania – wentylację tunelową lub typu Combi-tunel.

Jeśli chodzi o ogrzewanie, to najczęściej stosuje się nagrzewnice gazowe z zamkniętą komorą spalania lub wodne zasilane piecem centralnego ogrzewania. Coraz bardziej popularny staje się też dodatkowy system grzewczy, czyli ogrzewanie podłogowe.

Halę do produkcji drobiu trzeba wyposażyć w taką ilość sprzętu do karmienia i pojenia, aby wszystkie ptaki miały do nich swobodny dostęp w tym samym czasie. Warto zwrócić uwagę na funkcjonalność linii żywieniowej, a także możliwość regulacji ich wysokości. Poidła muszą zapewnić dostateczny poziom wody na całej długości linii.

Nieodzownym elementem fermy jest komputer sterujący wszystkimi systemami – światłem, wentylacją, ogrzewaniem, zadawaniem paszy i wody, pomiarami parametrów panujących na hali oraz zarządzanie klimatem i produkcją. System zarządzania można dokładnie przystosować do warunków konkretnej fermy, oszczędzając czas i automatyzując część procesów. Taki sterownik bez przerwy monitoruje i reguluje wszystkie parametry w budynku inwentarskim – temperaturę wewnętrzną i zewnętrzną, poziom wilgotności, stężenie CO2 i dostosowuje ustawienia pracy według wymogów i oczekiwań hodowcy. W funkcji zarządzania jest możliwość zastosowania wszelkiego typu wag, sterowania natężeniem oświetlenia, kontroli zużycia wody i wielu innych parametrów. Daje możliwość monitorowania zużycia wody, paszy, prądu oraz czasu pracy ogrzewania i wentylacji. W przypadku odchyleń od normy alarmuje, wysyłając sygnał z centrali alarmowej na kilka telefonów.

Nasi dostawcy sprzętu:

  • Wentylacja – Skov, Ziehl-Abegg
  • Systemy grzewcze – Winterwarm
  • Systemy schładzania – Gigola & Ricardi, Skov
  • Systemy żywienia – Codaf, Lae
  • Systemy pojenia – Impex
  • Silosy paszowe – Agos
  • Zarządzanie fermą – Skov

Na życzenie indywidualne klienta możemy współpracować także z innymi producentami.