Silosy paszowe posiadają dno w kształcie stożka, który gwarantuje szybki rozładunek dawki za pomocą siły grawitacyjnej. Taki magazyn zbudowany jest z blachy ocynkowanej, dach jest samonośny oraz posiada wlot załadunkowy.

Współpracujemy z firmą Agos, producentem silosów, które charakteryzują się wysoką jakością materiałów, z jakich są wykonane, a także niesamowitą precyzją fabrykacji.

Logo Agos

Silosy są wyposażone w rurę załadowczą, która pozwala na napełnienie silosu możliwie najkrótszą drogą, co znacznie przyspiesza cały proces magazynowania. Silos pokryty jest falistą blachą, która odbija promienie słoneczne i obniża jednocześnie temperaturę w silosie.

Poprzeczki krzyżowe gwarantują pełną stabilność silosu. Lej o nachyleniu 60˚ zapobiega zawieszaniu się silnie natłuszczonej paszy. Silos można łatwo wyczyścić poprzez właz w leju. Na rurze załadowczej znajdują się żeliwne kolanka o grubości 4 mm, które przeciwdziałają przetarciu w wyniku częstych załadunków. Natomiast gwint 110 mm zapewnia stabilne mocowanie aluminiowej szybkozłączki. Rura odpowietrzająca 160 mm gwarantuje optymalną cyrkulację powietrza w silosie.

Silosy paszowe przygotowane są do pracy w ekstremalnych warunkach – wytrzymują najbardziej mroźne temperatury rzędu -30˚, jak i nienaturalne upały.