Gospodarka wodna jest bardzo ważna dla zdrowego stada. Zdrowe kurczęta piją coraz więcej wody każdego dnia i mają dobry apetyt. Spożycie paszy powinno wzrastać codziennie, ale wraz z wiekiem ptaka stosunek wody do paszy spada. Stosunek wody do poboru paszy jest dobrym źródłem informacji. Na przykład zwiększonemu poborowi wody często towarzyszy zmniejszone pobranie paszy. Przy tak wysokim współczynniku natychmiast staje się jasne, że może istnieć jakiś problem. Zwiększone zużycie wody może wskazywać na stres cieplny lub chorobę lub, alternatywnie, a może to być spowodowane tylko nieszczelną rurą.

Czynniki wpływające na zmysł smaku u ptaków są złożone i niezupełnie zrozumiałe. Oczywiste jest jednak, że smak wody może wpływać zarówno na spożycie paszy, jak i wody. Monitorując zużycie wody i zrozumienie, jakie są normalne wzorce je zużycia każdego dnia, producenci mogą zidentyfikować wyzwania i skorygować je, zanim utracą zyski.

W przypadku systemów pojenia współpracujemy z holenderską marką IMPEX, która dostarcza nam urządzenia najwyższej klasy, które zapewniają odpowiednią jakość wody.

Logo Impex

Poidła dla drobiu są specjalnie zaprojektowane: dla ptaków w wieku około 16 tygodni i starszych oraz dla kurcząt. Dozowniki kropelkowe są precyzyjnie wykonane, aby zapewnić wystarczającą ilość wody, ale nie za dużo, gdy ptaki aktywują poidełko. Smoczki mają ruchomy sworzeń 180°. Ostateczny wybór dozowników zależy od fermy, warunków klimatycznych i zaopatrzenia w wodę. Większość systemów pracuje tylko pod niskim ciśnieniem, maksymalnie 0,4-0,6 bara. Aby to osiągnąć, potrzebny jest zbiornik wody lub reduktor ciśnienia.

W celu optymalnego wykorzystania systemu do picia zalecamy zastosowanie jednostki kontroli wody. Jednostka kontrolująca wodę składa się z kombinacji filtrów do redukcji i filtrowania wody oraz wodomierza zamontowanego na wodoodpornym panelu. Możliwe jest podłączenie dozownika leku i cyfrowego wyświetlacza w celu dokładnego cyfrowego odczytu zużycia wody.