Halę dla brojlerów trzeba wyposażyć w taką ilość sprzętu do karmienia i pojenia, aby wszystkie ptaki miały do nich swobodny dostęp w tym samym czasie. Warto zwrócić uwagę na funkcjonalność linii żywieniowej, a także możliwość regulacji ich wysokości. Prawie wszystkie karmidła dostępne na rynku są dobre, nie ma złych. Ważne, aby kurczęta miały dobry dostęp do paszy i aby nie była ona rozrzucana na ściółkę, a tym samym marnowana. Kompleksowa oferta karmników oraz dbałość o jakość i dobrostan zwierząt, w połączeniu z ciągłą innowacyjnością produktów, pozwalają uzyskać najlepsze wyniki i maksymalną wydajność.

Korzystamy z systemów marek Codaf oraz LAE.

Logo Codaf LAE

Codaf  dostarcza automatyczne systemy karmienia drobiu. Certyfikowane paszociągi wyposażone są w automatyczny system regulacji ilości karmy i charakteryzują się brakiem kratki, która uniemożliwia kurczakom uwięzienie. Dzięki wewnętrznemu otwieraniu koryta, paszociąg umożliwia szybkie mycie, a automatyczny system karmienia za pomocą spirali gwarantuje minimalne straty pożywienia.

Materiały użyte do budowy podajników są pokryte nietoksycznymi farbami w celu uniknięcia zmian, które mogą być szkodliwe dla zwierząt. Elementy z tworzywa sztucznego natomiast są odporne na wstrząsy, korozję i kwasoodporne, co ułatwia dezynfekcję.

Sprzęt i rozwiązania, które proponujemy pozwolą na wdrożenie zmian niosących ze sobą dużą oszczędność nakładów pracy oraz paszy. Warto również zaznaczyć, że systemy te są urządzeniami łatwymi do czyszczenia.