Podobnie jak chłodzenie i wentylacja, ogrzewanie to kluczowy parametr do stworzenia maksymalnych osiągnięć w produkcji drobiu. Konieczna jest  kontrola wentylacji, temperatury, wilgotności i CO2. Kurczęta są całkowicie zależne od temperatury otoczenia, a podstawą dobrej produkcji są wyniki osiągnięte w pierwszym tygodniu po wstawieniu.

Najczęściej stosuje się nagrzewnice gazowe z zamkniętą komorą spalania lub wodne zasilane piecem centralnego ogrzewania. Dodatkowo albo jako osobny system grzewczy można zamontować ogrzewanie podłogowe.

Nasze rozwiązania pomagają zapewnić prawidłową wentylację przy pomocy optymalnego mieszania zimnego powietrza z zewnątrz z ogrzanym powietrzem w hali, co sprawia, że brojlery nie są narażone na przeciągi.

Nagrzewnica Winterwarm

Nagrzewnice typu DX/C firmy Winterwarm z zamkniętą komorą spalania

DXC jest wymiennikową nagrzewnicą gazową zaprojektowaną specjalnie do stosowania w ogrzewaniu ferm drobiu. Dzięki zamkniętej komorze spalania środowisko pomieszczenia jest całkowicie oddzielone od układu spalania urządzenia, co skutkuje wyeliminowaniem emisji spalin, w tym dwutlenku węgla, do pomieszczenia. Zmniejsza to znacząco koszty związane z wentylacją. Nagrzewnica jest wyposażona w najnowszą technologię sterowania, chronioną w wodoszczelnej obudowie. W celu zwiększenia żywotności urządzenia obudowa nagrzewnicy wykonana jest ze stali nierdzewnej.

Cechy:

  • obudowa ze stali nierdzewnej,
  • stopień ochrony IPX4D,
  • rurowy wymiennik ciepła,
  • bezpieczeństwo użytkowania (zamknięta komora spalania),
  • elastyczne przewody systemu powietrzno-spalinowego,
  • brak emisji CO2 w pomieszczeniu = mniejsza potrzeba wentylacji,
  • niezawodna technologia wykorzystująca sprawdzone rozwiązania z nagrzewnic TR,
  • prosta w obsłudze i serwisowaniu,
  • standardowo termostat 0/1, opcjonalnie modulacja palnika.

Ogrzewanie podłogowe

Dlaczego warto pomyśleć o ogrzewaniu podłogowym? Ponieważ poprawia parametry fizyko-chemiczne środowiska na fermie oraz poprawia wydajność brojlerów. Dzięki niemu zostaje również ograniczone powstawanie niekorzystnych gazów, szkodliwych w hodowli, takich jak: amoniak czy gazy fermentacyjne, jakie powstają w mokrym środowisku ściółki. Wyeliminowanie wilgoci ze ściółki ma niebagatelne znaczenie podczas całego cyklu produkcji. System równomiernie ogrzewa całą powierzchnię podłogi. Ogrzewanie podłogowe pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury przy posadzce, nawet podczas intensywnej wentylacji pomieszczenia. Instalacja podłogowa musi być dostosowana do każdego budynku indywidualnie, a jej elementy muszą być ze sobą idealnie sparowane.

Ogrzewanie podłogowe doskonale nadaje się do ogrzewanie kurnika, ale nie jest zalecane jako jedyne źródło ciepła w budynku. Dodatkowo do systemu ogrzewania podłogowego stosujemy nagrzewnice nadmuchowe. Obydwa systemy współpracują ze sobą.

Odzyskiwanie ciepła – rekuperacja marki Winterwarm

Odzyskuj ciepło i oszczędzaj pieniądze. Aby obniżyć koszty ogrzewania, można wyposażyć system ogrzewania w jednostkę odzyskiwania ciepła, która może obniżyć całkowite zużycie ciepła, w produkcji brojlerów, o więcej niż połowę.

Urządzenie do odzyskiwania ciepła wykorzystuje naturalne ciepło obecne w wydychanym powietrzu i podgrzewa dostarczane powietrze, które następnie jest dostarczane z powrotem do kurnika. Jednostka służy nie tylko do odzysku ciepła i zmniejszenia pobrania energii, ale także zmniejsza wilgotność powietrza i koncentrację CO2.