Newsy i porady

ProGrow stałe ważenie i kontrola nad masą tuczników

Newsy i porady

świnie ProGrow

Chcesz osiągać maksymalne zyski z tuczu trzody chlewnej oraz stały pogląd przyrostu masy ciała i monitoring tego, co dzieje się w chlewni nawet wtedy, gdy ciebie tam nie ma? Zobacz, jak przydatne są systemy FarmOnline i ProGrow.

FarmOnline to program do zarządzania dla chlewni i kurników. System zawiera cenne narzędzia gwarantujące osiągnięcie najwyższej możliwej wydajności z danego zakładu produkcyjnego. FarmOnline udostępnia producentowi szereg narzędzi, zarówno gdy jest fizycznie obecny w fermie, jak i gdy nie ma go w gospodarstwie. Program zapewnia także dostęp do serwisu technicznego w celu zdalnego serwisowania i konserwacji.

FarmOnline Explorer

FarmOnline Explorer wspiera codzienną kontrolę, analizę i dokumentację. Zapewnia bezpośredni dostęp do danych w czasie rzeczywistym oraz możliwość zdalnego sterowania komputerami w gospodarstwie.

Farm Online trzoda chlewna

Funkcje:

 • Interfejs zdefiniowany przez użytkownika
 • Dziennik alarmów w czasie rzeczywistym i potwierdzanie alarmu
 • Analiza danych historycznych
 • Generowanie raportu
 • Eksport danych do innych programów
 • Obsługa danych wsadowych i funkcji pośrednich
 • Zdalne sterowanie ustawieniami komputera
 • Konfigurowanie ustawień dla mikroklimatu w obiekcie i produkcji, np. karmienia
 • Kopiowanie ustawień z jednego komputera na inny
 • Administracja i logowanie za pomocą kodu dostępu
 • Dostęp do nagrań z kamer internetowych klienta

FarmOnline Pig

Zarządzanie chlewnią SKOV

Moduł analityczny FarmOnline Pig dla trzody chlewnej pokazuje wszystkie dane z kontrolera produkcji na czytelnym wyświetlaczu, dając użytkownikowi szybki przegląd i możliwość przeprowadzenia dogłębnej analizy.

FarmOnline pokazuje zarówno bieżące, jak i historyczne dane dotyczące produkcji, takie jak waga świń, krzywa przyrostu masy ciała, śmiertelność, zużycie paszy I wody.

Przyrost i krzywa przyrostu masy ciała trzody mogą być automatycznie monitorowane podczas korzystania z systemu kamer DOL 68. Można także wprowadzić go ręcznie jako masę kontrolną. System kamer DOL 68 jest sprzedawany osobno w ramach systemu ProGrow.

Zarządzanie chlewnią z telefonu Zarządzanie chlewnią z telefonu 1

FarmOnline WebAccess

FarmOnline WebAccess zapewnia dostęp do bieżących danych przez Internet dzięki specjalnie opracowanej aplikacji FarmOnline Explorer na telefony iPhone i Android.

Dzięki aplikacji można uzyskać dostęp do danych z gospodarstw zlokalizowanych w różnych miejscach i posiadać pełny przegląd danych na jednym telefonie. FarmOnline Export daje możliwość przesyłu danych zarówno do aplikacji jak i komputerów w gospodarstwie w celu chociażby dalszej ich analizy.

Dostęp do usługi FarmOnline pozwala użytkownikowi uzyskać indywidualny wyświetlacz i obsługę ekranu DOL.

FarmOnline WebAccess

Użytkownik FarmOnline Service Access może kontrolować wszystkie komputery DOL zarządzające mikroklimatem i produkcją podłączone do sieci.

System zapewnia łatwy dostęp do obsługi technicznego menu, w tym instalacji i konfiguracji serwisowej. Dzięki niemu można także nadzorować i instruować pracownika, gdy ten stoi obok kontrolera. W przypadku, gdy potrzebna jest pomoc techniczna – system zapewnia możliwość zdalnego dostępu do sterowania komputerem DOL dla osób trzecich na przykład przez TeamViewer. Technik serwisowy może poprowadzić i doradzić klientowi, w jaki sposób poruszać się po menu kontrolera lub wykonać konkretną operację w ustawieniach, ponieważ widzi dokładnie ten sam ekran, jaki jest wyświetlany na kontrolerze DOL.

Osoba obsługująca DOL w budynku inwentarskim może sprawdzić, czy dostęp do usługi FarmOnline jest włączony czy wyłączony. Ponadto FarmOnline Service Access posiada dziennik, który rejestruje ostatnie 100 działań („kliknij wstecz”).

ProGrow

ProGrow przedstawia w czasie rzeczywistym dane dotyczące produkcji, które są niezbędne do podejmowania decyzji dotyczących odpowiedniego ustawienia mikroklimatu i produkcji, np. temperatury, wilgotności, dawki paszowej i innych czynników wpływających na produkcję.

System ProGrow generuje dane z kamer monitorujących przyrost świń, wagi paszowe oraz z wodomierzy monitorujących wodę i poboru paszy. ProGrow umożliwia ciągłe monitorowanie przyrostu i średniej masy ciała świń w kojcu.

Dzieki ProGrow nie trzeba ręcznie ważyć. System zapewnia możliwość porównania informacji w FarmOnline® zebranych ze sterowników, kamer, wag paszowych i wodomierzy.

ProGrow przenosi produkcję tuczników na wyższy poziom, zapewniając lepszy przegląd, a tym samym optymalizując zarządzanie produkcją tuczników.

FarmOnline ProGrow

Monitorowanie przyrostu

Ręczne ważenie jest trudne, czasochłonne i stresujące. A zebrane dane są aktualne zaledwie przez chwilę. Korzystając z kamer i zaawansowanych algorytmów do monitorowania wzrostu, możemy stale śledzić przyrost i średnią masy ciała świń bezpośrednio w kojcu. Dzięki temu posiadamy cenne informacje o wzroście i przybieraniu masy ciała świń, o przyjętej strategii żywienia, zastosowanej temperaturze i innych danych wpływających na produkcję.

Jak to działa?

Aparat jest zamontowany nad korytem i robi zdjęcia za każdym razem, gdy świnia znajduje się pod aparatem. Algorytm w systemie rejestruje kontur świń, obliczając masę świni na podstawie górnej powierzchni. Prawidłowe szacunki masy świń i średniej masy wymagają co najmniej 100 ważeń na aparat dziennie w oparciu o kojec z około 20 sztukami.

Kamera wykonana jest z trwałych materiałów. Można ją czyścić za pomocą myjki wysokociśnieniowej. Aby zapewnić optymalne warunki oświetleniowe, kamera zawiera lampę LED.

zarządzanie fermą chlewnią

ProGrow przenosi produkcję tuczników na wyższy poziom dzięki:

 • Danym, które hodowca uzyskuje w czasie rzeczywistym
 • Informacji o wzroście masy ciała
 • Informacji o zużycie paszy / wody
 • Wczesnym ostrzeżeniom
 • Zoptymalizowaniu żywienia
 • Łatwemu zarządzaniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *