Zdrowy klimat w chlewni zależy od wielu czynników, ale jednym z podstawowych jest dostarczanie świeżego powietrza do wnętrza budynku.

Jest kilka rzeczy do rozważenia w związku z dostarczaniem powietrza do chlewni, w tym rodzaju budynku, produkcji oraz warunków klimatycznych. SKOV oferuje szeroką gamę wlotów powietrza, co oznacza, że bez względu na to, jak wygląda i w jakim miejscu znajduje się chlewnia, możemy dostosować wloty powietrza do indywidualnych potrzeb.

Logo SKOV

Wentylacja dla trzody chlewnej SKOV

Wentylacja w chlewni może być rozwiązana w dwojaki sposób:

LPV marki SKOV

LPVSystem LPV to klasyczny system niskociśnieniowy, który można dostosować do większości chlewni. Zapewnia precyzyjną regulację temperatury, wilgotności powietrza, prędkości powietrza itp. Świeże powietrze jest dostarczane do chlewni za pomocą wlotów na ścianie, suficie lub dachu, a jego ruch jest regulowany, między innymi poprzez ustawienie odpowiedniej prędkości, z jaką jest dostarczane z zewnątrz. Nieświeże powietrze natomiast jest usuwane z budynku za pomocą aerodynamicznego komina z energooszczędnym wentylatorem.

W zależności od potrzeb system LPV może zostać rozszerzony o systemy ogrzewania i chłodzenia, podobnie jak system alarmowy i system otwierania awaryjnego, a także oczyszczanie powietrza.

Combi-Tunnel marki SKOV

Combi-TunnelSystem Kombi-Tunel to system podciśnieniowy dla chlewni, który zapewnia optymalne warunki wzrostu zwierząt, nawet przy bardzo wysokich temperaturach zewnętrznych.

System Combi-Tunnel ma dwa typy wlotów powietrza. W okresach chłodniejszych stosuje się wloty ścienne lub sufitowe, natomiast w bardzo ciepłych – duże drzwi tunelowe umieszczone na jednym końcu chlewni. Drzwi tunelu są dostarczane z podkładkami chłodzącymi lub chłodzeniem pod wysokim ciśnieniem w celu schłodzenia napływającego powietrza, zanim dotrze ono do obszaru zwierząt. Komin aerodynamiczny SKOV z energooszczędnymi wentylatorami zasysa zużyte powietrze z pomieszczenia, ale kiedy temperatura na zewnątrz jest bardzo wysoka, powietrze jest zasysane przez bardzo duże wentylatory szczytowe zainstalowane na przeciwległym końcu drzwi tunelu. Powoduje to przepływ powietrza chłodzącego przez chlewnię, obniżając temperaturę w obiekcie i zapewniając, że zwierzętom nie jest gorąco, pomimo wysokich temperatur zewnętrznych.

System Combi-Tunnel jest sterowany inteligentnym komputerem SKOV, dostosowującym klimat na podstawie temperatury odczuwanej przez zwierzęta, zapewniając tym samym optymalne warunki dla trzody w warunkach charakteryzujących się częstymi i znacznymi wahaniami temperatury. Komputer jest modułowy i można dostosować do indywidualnej produkcji. System można rozszerzyć o alarm i awaryjne otwieranie, ogrzewanie, zarządzanie gospodarstwem i czyszczenie powietrza.

Elementy systemów

Wloty ścienne

Wlot ściennyProponowany przez nas asortyment wlotów ściennych dla trzody chlewnej obejmuje wloty ścienne i wloty kołnierzowe i jest najwyższej jakości.

Wejścia ścienne posiadają zaawansowaną kontrolę wlotową, a połączenie tego z timerem cyklu ułatwia kontrolowanie przepływu powietrza przy minimalnej wentylacji.

Wszystkie wloty ścienne są również wyposażone w izolowaną klapę wlotową, aby zapobiec skraplaniu, a kołnierzowe posiadają metalową belkę, aby zapewnić szczelność zamknięcia wlotowego.

Obudowa wlotu wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, dlatego jest odporna na drobne przesunięcia muru. Wloty ścienne otwierają się za pomocą cięgna i są zamykane za pomocą mocnych sprężyn, zapewniających dokładne domykanie w każdych warunkach pogodowych, w tym podczas silnych mrozów.

Wloty dachowe

Wlot dachowyW niektórych budynkach inwentarskich wloty ścienne są nieodpowiednie i lepiej jest kierować powietrze do chlewni poprzez wpusty sufitowe. Wloty sufitowe mają izolowaną obudowę wlotową i klapkę, aby zapobiec kondensacji i zamarzaniu. Wloty są wyposażone w zaawansowany układ kontroli ruchu powietrza, a jego połączenie z timerem cyklu, ułatwia kontrolowanie przepływu powietrza przy minimalnej wentylacji. Warto zaznaczyć, że Nawet podczas upałów, kiedy spore ilości powietrza są pobierane z dużą prędkością, urządzenie rozprowadza powietrze, tak że zwierzęta nie doświadczają przeciągów.

Wloty tunelu

Wlot posiada klapy półizolacyjne i wysoko izolacyjne. Został wykonany z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Wlot tunelu jest szczelny i zabezpiecza obiekt przez przedostaniem się zimnego powietrza, gdy nie jest on używany. Wlot tunelu obejmuje bardzo precyzyjną funkcję otwierania i zamykania, zapewniając optymalne warunki dla zwierząt w chlewni.